Výhody dřevostavby

Život v dřevostavbě láká velké množství lidí, kteří se rozhodují pro stavbu vlastního bydlení. V Timmermans máme mnoho zkušeností s výstavbou dřevostavby na klíč, ale také s jejich rekonstrukcemi. Jaké jsou hlavní výhody dřevostavby? A je lepší dřevostavba nebo zděný dům?

 1. Ekologie
  Významným plusem je ekologičnost dřevostavby, dřevo je totiž ekologické hned z několika důvodů. V první řadě se jedná o obnovitelný zdroj a navíc je jeho zpracování pro životní prostředí mnohem méně náročné než u jiných materiálů. Ekologicky nenáročný může být celý průběh stavby, vytvoříte totiž méně odpadu, který ale přírodu nezatěžuje tak, jak odpad ze stavby zděných domů.
 2. Nízké výdaje za vytápění
  Dřevěné stavby mají dobré tepelně-izolační vlastnosti, takže energetická náročnost dřevostavby může být velmi malá. Obecně platí, že se dřevěné domy rychleji vytápějí a teplota se v nich následně lépe reguluje. Nezapomínejte ale, že podíl na tom sehrává také vaše volba kvalitní tepelné izolace.
 3. Kratší doba výstavby
  Velkou předností je rychost, za kterou budete mít dům ze dřeva postavený. Zvlášť, pokud si vyberete dům na klíč, můžete se pomalu začít balit a stěhovat. Stavba také není vázaná na dobré počasí, takže s ní můžeme začít téměř kdykoliv.
 4. Více prostoru
  Protože jsou obvodové zdi užší, než je tomu u zděné stavby, získáte uvnitř prostor navíc. U menšího domu jistě každý centimetr navíc oceníte, u větších projektů nad 100 metrů čtverečních už Vám z ušetřeného prostoru vznikne dokonce místnost navíc.
  Stále váháte a nevíte, zda je pro Vás lepší dřevostavba nebo zděný dům? Neváhejte nás kontaktovat my Vám rádi při rozhodování pomůžeme.