Sádrové omítky

Přemýšlíte nad využitím sádrové omítky do vašeho interiéru? Tento druh omítky má mnoho estetických, ale i funkčních výhod, které jistě oceníte. Jaké jsou vlastnosti sádrové omítky, kde je vhodné ji nanést a jaká je cena?

Hladké stěny

Z estetického hlediska tvoři sádrové omítky perfektně hladký povrch stěn a případnou možnost oprav bez narušení vzhledu. Nemusíte se bát, že by časem nějak měnily tvar nebo dokonce praskaly. To, jak bezchybně hladké omítky budou, závisí samozřejmě na schopnostech člověka, který vám ji aplikuje, proto buďte při výběru obezřetní a vybírejte jen firmy, které mají se sádrovou omítkou zkušenosti jako například Timmermans.

Univerzální použití

Sádrové omítky lze použít na jakýkoliv materiál v interiéru, do exteriérů se tento typ nedoporučuje.

Jejich předností je poměrně rychlá aplikace, která se provádí jedním krokem. Po zhotovení a ztuhnutí je omítka připravená na další úpravy, například nanesení barvy nebo tapet.

Stěny mohou dýchat

Jednou z hlavních výhod těchto omítek je, že dýchají. Sádrová omítka má schopnost přijímat vzdušnou vlhkost a poté ji opět uvolňovat, pokud začne být vzduch v místnosti sušší. Napomáhá tak k vyrovnávání vlhkosti u vás doma. Právě to, že může stěna takto dýchat výrazně snižuje riziko vzniku plísní, které je zvlášť v zimním období poměrně vysoké.