Cihlový obklad

Cihlový obklad na fasádách domů uvidíte asi stále častěji. Má totiž mnoho skvělých výhod, které je škoda nevyužít, a navíc vypadá velmi dobře. Proč byste nad cihlovou fasádou měli uvažovat?

Všude a pro všechny

Cihly kombinují stylový přírodní vzhled a skvělé technologické vlastnosti. Hodí se pro každý dům a vydrží vám dlouhé roky. Pokud jste přece jen nároční na estetickou formu, máme pro vás dobrou zprávu. Cihly totiž dnes existují v mnoha barevných provedeních, formátech i strukturách, takže si vybere opravdu každý.

Cihlovou fasádu můžete zvolit přes celý dům nebo jen u některých jeho částí, fantazii se v tomto případě meze nekladou. Hodí se navíc i do interiérů, kde vytvoří originální doplněk.

Vlastnosti

Cihly se vyznačují odolností proti vyblednutí a stálobarevností, což vám na roky dopředu ušetří čas i peníze. Jsou dále nenáročné na údržbu a odolné vůči teplotním výkyvům. Určitě také oceníte jejich přírodní původ.

Na co si dát při výběru pozor?

Stejně jako u všeho, i u výběru cihel dbejte na kvalitu. Vybírejte pouze kvalitní lícové cihly nebo lícové pásky, které jsou pálené při vysokých teplotách, a budou tak plnit veškeré funkční vlastnosti. Dejte si pozor na pouhé betonové imitace, které mají s pálenou cihlou společný pouze tvar.